شماره تماس جهت مشاوره با مدرس دوره ها 09351915640

آموزش جامع تکمیل و ارسال اظهارنامه مالیاتی مخصوص اشخاص حقیقی

بخش ها: 4
سطح: پیشرفته
مدرس: سید احمد دلبری
کد فایل: ead1400

آموزش برتر

 hesabdooni.ir زیر مجموعه سایت Amozeshbartar.org می باشد، آموزش برتر یک شبکه آموزش در حوزه های نرم افزار های فنی مهندسی، کسب و کار و تحصیل می باشد. آموزش برتر با شعار یا بهترین یا هیچ سعی در ارائه جامع ترین آموزش های نرم افزار های مهندسی به زبان فارسی را دارد.کیفیت این آموزش توسط آموزش برتر تضمین می شود

تالیف گروهی ، پشتیبانی تلفنی

برنامه ریزی ، تدریس و بازبینی فیلم ها توسط گروهی از اساتید و دانشجویان انجام میشود تا خطاهای احتمالی را به حداقل برسانیم. همچنین در پاسخ به سوالات شما گروهی از متخصصین به شما کمک می کنند.

دانلود آنی/ ارسال سریع

لینک های دانلود بلافاصله پس از ثبت سفارش به پنل کاربری شما اضافه می شود و لینک دانلود به ایمیل شما هم ارسال میشود در صورت خرید پستی ارسال پستی به همراه کد رهگیری مرسوله در اولین ساعت اداری روز انجام می شود

بازگشت وجه در صورت نارضایتی

دوره ها در حسابدونی به صورت گروهی مورد بازبینی قرار می گیرد. همچنین از کیفیت دوره های ارائه شده در حسابدونی فایل مطمئن هستیم در صورت نارضایتی وجه واریزی شما با احترام برگشت داده می شود.

تعداد مثال ها

تعداد دقیقه های آموزش

تعداد پشتیبانان

%

رضایت کاربران

شرح دوره

همانطور که اطلاع دارید کلیه مهندسین شاغل در سازمان نظام مهندسی مانند سایر مودیان مالیاتی بایستی هر ساله فرم اظهارنامه مالیاتی را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال کنند. جهت ارسال فرم اظهارنامه و انجام فرآیند تکمیل آن مهندسین بایستی اطلاعات کافی در ضمینه قوانین و مقررات مربوطه را داشته باشند. ضمنا در فرآیند تکمیل اظهارنامه در نرم افزار اظهارنامه مالیاتی و همچنین تکمیل صحیح جداول آن مهندسین بایستی دقت کافی را داشته باشند. عدم ارسال اظهارنامه در مهلت مقرر و یا عدم دقت در تکمیل صحیح اظهارنامه مالیاتی میتواند طبعاتی برای مهندسین داشته باشد از جمله این طبعات عدم امکان استفاده از معافیت های قانونی، امکان در نظر گرفتن جریمه برای مودی و اعلام برگ قطعی مالیات به صورت علی الراس می باشد. جهت تکمیل صحیح اظهارنامه مالیاتی مخصوص مهندسین در گام نخست بایستی با نحوه محاسبه مالیات اشخاص حقیقی طبق قانون مالیات های مستقیم آشنایی لازم را داشته باشیم. در این فصل سعی شده تا تمامی نکات مهم و کلیدی بخش هایی از قانون که اطلاعات لازم را در اختیار مهندسین قرار می دهد را به طور کامل بررسی کنیم.

◄ آموزش تعاریف و اصطلاحات مالیاتی
◄ آموزش ماده های مالیاتی اشخاص حقیقی به همراه مثال های کاربردی
◄ آموزش ماده 84 قانون مالیات های مستقیم به همراه مثال های کاربردی
◄ آموزش ماده 131 قانون مالیات های مستقیم به همراه مثال کاربردی
◄ آموزش ماده 137 قانون مالیات های مستقیم به همراه مثال کاربردی

ویدیو معرفی فصل 1

شرح دوره

همانطور که اطلاع دارید جهت تکمیل اظهارنامه مالیاتی که فقط به صورت الکترونیکی انجام میشود در گام نخست بایستی نرم افزار مربوط به اظهارنامه را از سایت سازمان امور مالیاتی دریافت و نصب کنیم.با توجه به تعدد نرم افزار های موجود در سایت باید دقت شود که نرم افزار مخصوص مالیات اشخاص حقیقی که مهندسین سازمان نظام مهندسی هم جزء آن هستند دریافت شود.پس از دریافت نرم افزار بایستی آن را نصب نموده و در صورت نیاز تنظیمات مربوط به فونت نیز بر روی آن انجام شود. و در ادامه نرم افزار را جهت استفاده آماده کنیم.

◄ آموزش دریافت نرم افزار مخصوص اشخاص حقیقی
◄ آموزش نصب و استفاده از نرم افزار مخصوص اشخاص حقیقی

ویدیو معرفی فصل 2

شرح دوره

جهت تکمیل اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی در نرم افزار مربوطه بایستی سیزده صفحه مختلف که شامل جداول متعددی هستند تکمیل گردد. این جداول شامل مواردی از قبیل محل فعالیت اصلی، اطلاعات اختصاصی مربوط به اتحادیه، اطلاعات مجوزهای فعالیت اقتصادی، خلاصه درآمدها و هزینه ها، وضعیت درآمدها و هزینه های معاف و غیره می باشد. در این بخش سعی شده تا نحوه صحیح تکمیل کردن هر یک از این جداول برای کلیه اشخاص حقیقی بطور کامل آموزش داده شود.

◄ آموزش ایجاد اظهارنامه جدید در نرم افزار
◄ آموزش انتخاب گزینه تبصره ماده 100ق.م.م و نکته های مربوط به آن
◄ آموزش تکمیل اطلاعات اولیه اظهارنامه و مشخص کردن گروه های مودیان
◄ آموزش استفاده از معافیت ها و تبصره های مالیاتی
◄ آموزش ارسال اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی به کمک نرم افزار

ویدیو معرفی فصل 3

شرح دوره

با توجه به اینکه فعالان در حوزه نظام مهندسی جهت تکمیل فرایند ثبت اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی بایستی عموما گزینه های مشخصی را در نرم افزار انتخاب نمایند. ازینرو جهت هرچه راحت تر کردن تکمیل صفحات مختلف اظهارنامه برای مهندسین شاغل در حوزه نظام مهندسی، یک نمونه از نحوه تکمیل این نوع اظهارنامه در این فصل آموزش داده خواهد شد. به این ترتیب با دیدن این فصل از آموزش به راحتی با جزییات کامل نحوه تکمیل کردن اظهارنامه الکترونیکی مخصوص مهندسین آشنا خواهید شد.

◄ آموزش ایجاد اظهارنامه جدید مختص مهندسین فعال در حوزه نظام مهندسی
◄ آموزش تبصره ماده 100ق.م.م و نکته های مربوط به انتخاب آن برای مهندسین
◄ آموزش تکمیال اطلاعات اولیه اظهارنامه و مشخص کردن گروه نظام مهندسی
◄ آموزش معافیت ها و تبصره های مالیاتی نظام مهندسی
◄ آموزش ارسال اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی گروه نظام مهندسی

ویدیو معرفی فصل 4