شماره تماس جهت مشاوره با مدرس دوره ها 09351915640

آموزش کاربردی اقدامات قانونی نسبت به چک های برگشتی

بخش ها: 3
سطح: پیشرفته
مدرس: امیر حسین محمد آبادی
مدت زمان: 2 ساعت و 11 دقیقه
کد فایل: ahm1600

آموزش برتر

 hesabdooni.ir زیر مجموعه سایت Amozeshbartar.org می باشد، آموزش برتر یک شبکه آموزش در حوزه های نرم افزار های فنی مهندسی، کسب و کار و تحصیل می باشد. آموزش برتر با شعار یا بهترین یا هیچ سعی در ارائه جامع ترین آموزش های نرم افزار های مهندسی به زبان فارسی را دارد.کیفیت این آموزش توسط آموزش برتر تضمین می شود

تالیف گروهی ، پشتیبانی تلفنی

برنامه ریزی ، تدریس و بازبینی فیلم ها توسط گروهی از اساتید و دانشجویان انجام میشود تا خطاهای احتمالی را به حداقل برسانیم. همچنین در پاسخ به سوالات شما گروهی از متخصصین به شما کمک می کنند.

دانلود آنی/ ارسال سریع

لینک های دانلود بلافاصله پس از ثبت سفارش به پنل کاربری شما اضافه می شود و لینک دانلود به ایمیل شما هم ارسال میشود در صورت خرید پستی ارسال پستی به همراه کد رهگیری مرسوله در اولین ساعت اداری روز انجام می شود

بازگشت وجه در صورت نارضایتی

دوره ها در حسابدونی به صورت گروهی مورد بازبینی قرار می گیرد. همچنین از کیفیت دوره های ارائه شده در حسابدونی فایل مطمئن هستیم در صورت نارضایتی وجه واریزی شما با احترام برگشت داده می شود.

تعداد مثال ها

تعداد دقیقه های آموزش

تعداد پشتیبانان

%

رضایت کاربران

همانطور که اطلاع دارید انجام اقدامات موثر جهت وصول چک های بلامحل بدون داشتن اطلاعات کافی در خصوص مراحل و مهلت های قانونی بسیار دشوار خواهد بود. با توجه به اینکه قانون گذار در خصوص نحوه وصول چک مراحل و شرایط مشخصی را تعیین نموده است بنابراین لازم است که حسابداران با اطلاع دقیق از این موارد بهترین اقدامات لازم را در زمان های تعیین شده انجام دهند. قطعا عدم اطلاع کافی از این موارد منجر خواهد شد تا افراد در روند مطالبه وجه چک دچار سردرگمی شده و گاها منجربه از دست رفتن امتیازات قانونی خواهد شد. از جمله اصول مهم در اقدامات اولیه وصول چک های بلامحل آشنایی با نحوه دریافت گواهی عدم پرداخت، موعدهای مشخص شده از سوی قانون گذار جهت دریافت گواهی عدم پرداخت، آشنایی با صلاحیت مراجع مختلف و همچنین آشنایی با قرار تامین خواسته می باشد.
در فصل اول این مجموعه سعی شده ضمن آشنایی با اصول و اقدامات موثر اولیه درخصوص چک های بلامحل با اقدامات کاربردی در این خصوص آشنا شویم
در این ویدیو ابتدا به بررسی موارد قانونی در خصوص گواهی عدم پرداخت و زمان های تعیین شده قانونی در خصوص آن خواهیم پرداخت سپس صلاحیت مراجع مختلف در خصوص چک های برگشتی بر اساس قوانین تجارت و قانون صدور چک و اصلاحیه آن را بررسی خواهیم کرد. در نهایت با قرار تامین خواسته و وضعیت پرداخت خسارت احتمالی در اسناد تجاری را بطور کامل آشنا خواهیم شد.

ویدیو معرفی فصل 1

همانطور که اطلاع دارید یکی از مهمترین وظایف حسابداران داشتن اطلاعات کافی در مورد قوانین مرتبط با چک می باشد. فلسفه به وجود آمدن چک، پرداخت هایی بود که به جای پول نقد صورت می گرفت. امروزه چک از این فلسفه به طور کلی دور مانده است و مشکل اصلی این است که اغلب چک ها دیگر روز نیستند به این معنی که تاریخ صدور و پرداخت آنها متفاوت است و این تفاوت زمانی منجر شده است که مشکلاتی در خصوص امکان پیگیری قضایی چک به وجود بیاید که تعدد چک های برگشتی وصول نشده نتیجه آن است. به همین دلیل در قانون شیوه هایی برای وصول چک برگشتی پیش بینی شده است که از طریق آنها دارنده چک می تواند چک پرداخت نشده یا برگشتی خود را وصول کند. در این فصل سعی شده تا بطور کامل با پیگیری های قضایی لازم درخصوص چک های بلامحل در مراجع ذیصلاح آشنا شویم.
در این مجموعه سعی شده با بررسی و جمع بندی قوانین مربوط به پلمپ دفاتر قانونی یک مجموعه کامل و کاربردی جهت پر کردن اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی در سامانه اداره ثبت شرکت ها ارائه شود.

◄ آموزش پیگیری چک برگشتی در مراجع کیفری
◄ آموزش پیگیری چک برگشتی در اجراییات دادگستری و اجراییات اداره ثبت اسناد
◄ بررسی حدود مسئولیت امضا کنندگان و متعهدین چک
◄ بررسی ضمانت اجراها در خصوص چک های برگشتی
◄ آموزش تکمیل فرم های مخصوص دادخواست و شکواییه در خصوص چک های برگشتی

ویدیو معرفی فصل 2

با توجه به تغییرات صورت گرفته در قوانین و ضوابط مربوط چک، شرایط برای کسانی که چک برگشتی دارند بسیار سخت شده است. صادر کنندگان و بعضا سایر امضا کنندگان چک هایی که با برگشت مواجه می شوند از خدمات جدید بانکی محروم می‌شوند و نمی‌توانند از تسهیلات بانکی نیز استفاده کنند. بر همین اساس رفع سوءاثر چک بسیار اهمیت دارد. ضمنا در صورتی که چک برگشتی شرایط مربوط به پیگیری کیفری و محکومیت افراد به جرم صدور چک بلامحل باشد فرد صادر کننده ممکن است به تحمل جبس محکوم شود. البته راه هایی وجود دارد که اگر فرد صادر کننده آن ها را انجام دهد موجبات تحقق جرم صدور چک بلامحل رفع شده و دارنده چک دیگر نمی تواند به طریق کیفری چک را پیگیری نماید. بنابراین اگر تاکنون چک برگشتی داشتید این ویدیو می‌تواند به بسیاری از سؤالات شما پاسخ دهد.
در این فصل سعی شده ضمن بررسی راه های رفع سوء اثر از چک برگشتی، نحوه پیشگری از عواقب کیفری صدور چک بلامحل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

◄ آموزش راه های رفع سوء اثر از چک برگشتی
◄ بررسی موارد رفع موجبات تحقق جرم صدور چک بلامحل

ویدیو معرفی فصل 3

برای ارسال نظرات و سوالات خود لطفا به صفحه پکیج طلایی آموزش حسابداری با رویکرد بازار کار مراجعه کنید